UWAGA!!! 10 grudnia zmiana rozkładu jazdy pociągów! Zobacz co się zmieni.

Na stronie PORTALPASAZERA.PL opublikowany został rozkład jazdy, który obowiązywać będzie od 10 grudnia 2023  do 10 marca 2024. Postaramy się opisać zawarte w nim zmiany w sposób krótki i przystępny.

Pociąg IC „Hetman” relacji Hrubieszów – Wrocław pozostaje praktycznie w niezmienionej formie. Wyjedzie tuż przed 6 rano z Hrubieszowa a powróci tuż po godzinie 22. Planowe zestawienie nie ulegnie zmianie. Do dyspozycji podróżnych pozostaną 3 wagony klasy drugiej, przedziałowy, bezprzedziałowy z miejscem do przewozu 12 rowerów oraz drugi wagon bezprzedziałowy. Pociąg kursuje trasą przez: Zamość, Biłgoraj, Stalową Wolę, Leżajsk, Rzeszów, Kraków, Katowice, Gliwice i Opole.

HETMAN 10XII-9III

Zamiast pociągu IC „Zamoyski” relacji Hrubieszów – Kołobrzeg, pojedzie pociąg IC „Górski” w relacji Hrubieszów – Świnoujście. Zmianie ulegną zarówno godziny kursowania jak i trasa oraz zestawienie pociągu. IC „Górski” wyjedzie z Hrubieszowa kilka minut po 4 rano. Powróci niecały kwadrans przed północą. Pociąg pojedzie trasą przez: Zamość, Krasnystaw, Lublin, Warszawę, Kutno, Poznań, Krzyż i Szczecin. Do dyspozycji podróżnych będą 3 wagony klasy drugiej: wagon przedziałowy, wagon bezprzedziałowy, wagon typu „combo” zapewniający 12 miejsc dedykowanych dla podróżnych z dziećmi do lat sześciu, 2 miejsca dla podróżnych na wózkach inwalidzkich + 2 miejsca dla opiekunów + 4 miejsca dla podróżnych niepełnosprawnych, 9 miejsc do przewozu rowerów i 18 miejsc klasy drugiej, oraz przedziałowy wagon klasy pierwszej.

GÓRSKI-10-30XII

GÓRSKI-31XII-9III

Jak widać, zmiana wprowadzona przez PKP Intercity na połączeniu w kierunku lubelsko-warszawsko-zachodniopomorskim jest dość poważna. Przez minione kilka lat wielokrotnie padały pytania o połączenie ze Szczecinem. Ale jest też duża obawa o to, czy godziny wyjazdu i przyjazdu nie okażą się zupełnie odstraszające. Finalnie rezultaty i tak będzie pewnie widać w zapełnieniu pociągu ale bardzo prosimy o Wasze opinie o tej zmianie w komentarzach. 

W pierwszym komentarzu pod wpisem – zbiór odnośników do najważniejszych stron. W drugim – wygląd wnętrz wagonów.

2 myśli nt. „UWAGA!!! 10 grudnia zmiana rozkładu jazdy pociągów! Zobacz co się zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *