UWAGA! Od 11 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów! Szybciej i lepiej!

Za niecały tydzień zmiana rozkładu jazdy pociągów, która przyniesie dużo pozytywów! Rozkłady jazdy na okres od 11 grudnia 2022 do 11 marca 2023 można już sprawdzić na stronie Portalpasazera.pl

A teraz po kolei sprawdźmy najistotniejsze ze zmian.

Zarówno w pociągu IC HETMAN relacji Wrocław Główny – Hrubieszów Miasto jak i IC ZAMOYSKI relacji Kołobrzeg – Hrubieszów Miasto będziemy mogli bez problemów przewieźć rower. Wagony z miejscami dedykowanymi do przewozu jednośladów znajdą się w składach obu pociągów. Do tej pory wagon taki prowadził tylko IC ZAMOYSKI.

W obu pociągach (do Wrocławia i Kołobrzegu) będzie możliwość wyboru czy chcemy podróżować w wagonie przedziałowym czy bezprzedziałowym.

Podstawowy skład pociągu IC HETMAN kursującego do Wrocławia z uwagi na dużą frekwencję zwiększy się do 3 wagonów. Na kursie do Wrocławia w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki, zaś na kursie do Hrubieszowa w czwartki, piątki, soboty i niedziele. Będzie więc łatwiej o miejscówki.

No i wreszcie najważniejsza sprawa. Nasze pociągi przyspieszają! Dzięki pracom wykonanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe, od 11 grudnia pociągiem z Hrubieszowa do samego centrum Zamościa dojedziemy w 44 minuty! Z Werbkowic taka podróż zajmie 33 minuty! W równe pół godziny będzie można dojechać z Werbkowic na przystanek Zamość Wschód położony tuż obok ZSP nr 3, czyli popularnego elektryka.

Za sprawą zakończenia objazdów w krakowskim węźle kolejowym skróci się również czas przejazdu IC HETMAN, który do Wrocławia dotrze w 9,5 godziny.

Niestety da o sobie znać modernizacja warszawskiego węzła kolejowego i na kursie do Hrubieszowa pociąg IC ZAMOYSKI przez stolicę pojedzie z jednym postojem tylko na stacji Warszawa Gdańska.

IC HETMAN relacji WROCŁAW GŁÓWNY – HRUBIESZÓW MIASTO

HETMAN-11XII-11IIIIC ZAMOYSKI relacji HRUBIESZÓW MIASTO – KOŁOBRZEG

ZAMOYSKI 11XII-25II

Jedna myśl nt. „UWAGA! Od 11 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów! Szybciej i lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *