UWAGA!!! 12 grudnia zmiana rozkładu jazdy!

12 grudnia 2021 (niedziela) zmieni się rozkład jazdy pociągów. Poniżej podsumowanie najistotniejszych nowości jakie czekają nas od 12 grudnia. Pamiętajmy by przed podróżą zerknąć zawsze na aktualnie obowiązujący rozkład jazdy na stronie Portalpasazera.pl O tym gdzie i jak kupować bilety najlepiej dowiedzieć się tu https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/kup-bilet.html

IC Hetman HRUBIESZÓW MIASTO – WROCŁAW GŁÓWNY (ZIELONA GÓRA)

Rozkład jazdy pociągu IC Hetman zapewniającego dojazd do Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Gliwic, Opola czy Wrocławia pozostaje zbliżony do obecnego.

Warto jednak zauważyć, że w Hrubieszowa będziemy mogli pojechać bezpośrednio aż do Zielonej Góry. W przeciwną stronę wagony z Zielonej Góry będą kursowały do Lublina więc w celu dojazd do Hrubieszowa trzeba będzie przemieścić się we Wrocławiu do innego wagonu. Odjazd z Zielonej Góry Głównej będzie o 9:07.

Niestety jak już zwróciliście uwagę skład pociągu z Wrocławia do Hrubieszowa został obcięty z 3 do 2 wagonów i co gorsza brak w nim wagonu z miejscami do przewozu rowerów oraz przedziałów klasy 1. To bardzo zła decyzja i poruszyliśmy już ten temat także w piśmie do Ministerstwa Infrastruktury, które pojawiło się w jednym z poprzednich wpisów. Szczególnie w kontekście zapowiadanych ograniczeń epidemicznych ponowne zwiększenie składu staje się koniecznością.

HETMAN 1 KOREKTA 1

TLK Zamoyski HRUBIESZÓW MIASTO – KOŁOBRZEG

W przypadku połąecznia do Kołobrzegu przez: Lublin, Warszawę, Bydgoszcz i Piłę musimy zwrócić szczególną uwagę na następującą sprawę.

Od 12 do 18 grudnia 2021 pociąg TLK Zamoyski na kursie z Kołobrzegu do Hrubieszowa będzie jechał z pominięciem stacji: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia. Jedyny postój w Warszawie dla tego kursu w tych dniach odbywać się będzie na stacji Warszawa Gdańska.

Od 19 grudnia wszystko wróci do normy i znów oba kursy pociągu TLK Zamoyski Hrubieszów – Kołobrzeg będą zatrzymywać się na wszystkich trzech najważniejszych warszawskich stacjach: Warszawie Wschodniej, Warszawie Centralnej i Warszawie Zachodniej.

ZAMOYSKI 1 KOREKTA 1

 

ZAMOYSKI 1 KOREKTA 2

 

Jedna myśl nt. „UWAGA!!! 12 grudnia zmiana rozkładu jazdy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *