Komunikacja zastępcza? Skarżymy!

W związku z tym, że od początku ferii w województwie lubelskim, odwołano i zastąpiono autobusami już ponad 30 pociągów PKP IC. W związku z tym, że nas problem ten dotyka szczególnie często. Wyciągamy z archiwum zestawienie przydatnych informacji.

Jeśli trafiamy na tzw. zastępczą komunikację autobusową za pociąg „Hetman”, która nie dość, że nie ma wiele wspólnego z koleją, to jeszcze generuje około opóźnienia – skarżmy!

Skarżmy mailowo na adresy:

intercity@intercity.pl – W odpowiedzi powinniśmy otrzymać instrukcję jakie dalsze kroki wykonać w celu uzyskania rekompensat z bilet.

A dodatkowo kopię e-maila wyślijmy na adres

 pasazer@utk.gov.pl  – Urząd Transportu Kolejowego, lub

rzecznik@pasazer.gov.pl  – Rzecznik Praw Pasażera

To znacząco przyspieszy reakcję.

W wiadomości podajmy: datę podróży, relację w której jechaliśmy i informację o wielkości opóźnienia oraz ewentualnie krótki opis jego konsekwencji. Warto załączyć też kopię biletu z podróży.

Jeśli dojechaliśmy mocno opóźnionym autobusem zastępczym do Rzeszowa i obsługa konduktorska poleca nam kontynuację podróży w kolejnym pociągu IC w kierunku Krakowa/Wrocławia to bezwzględnie prosimy o pisemną adnotację na bilecie o wielkości opóźnienia! Na jej podstawie możemy domagać się rekompensat lub np. ulokowania nas np. w wagonie klasy 1 podczas kontynuacji podróży w kolejnym pociągu. Podstawami ku temu są zapisy Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę „PKP Intercity”.

1

https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/reklamacje-i-skargi/gdzie-zlozyc-wniosek-reklamacyjny/

Jedna myśl nt. „Komunikacja zastępcza? Skarżymy!

  1. Panowie redaktorzy spokojnie, bez nerwów. Ani los Polski, a ni byt narodu nie jest zagrożony. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, można by w ramach protestu przeciwko KKZ zaproponować na przykład ciągłe przechodzenie mieszkańców przez najbliższe stacji w Hrubieszowie przejście dla pieszych w celu uniemożliwienia przejazdu autobusu KKZ. Jeszcze trochę i ogłosicie rabację hrubieszowską. Namawiam do ostudzenia emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *