Miączyn

Dziś w naszej opinii ważne pismo. Zwracamy się do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie włączenia odbudowy przystanku osobowego w Miączynie w tzw. Rządowy program przystankowy na lata 2021 – 2025. Oczywiście nie jest to jedyny sposób na odbudowę infrastruktury służącej pasażerom z tej gminy ale z pewnością obecnie byłby najkorzystniejszy.

Czemy Miączyn jest tak istotny? Ano wystarczy rzut okiem na mapę. Mamy prawie 40 kilometrową dziurę pomiędzy postojami handlowymi kursujących codziennie dwóch par pociągów IC (relacji Hrubieszów – Wrocław i Hrubieszów – Kołobrzeg). Oba składy codziennie rano i wieczorem przemykają bez zatrzymania przez całą Gminę Miączyn. Aby wsiąść do pociągu mieszkańcy miejscowości takich jak Miączyn, Zawalów, Niewirków czy nawet Grabowiec, muszą podjechać ponad 20 kilometrów do Zamościa i potem wrócić. Lokalny transport publiczny staje się coraz bardziej szczątkowy i niestety nie mamy złudzeń, iż ta sytuacja poprawiać się nie będzie. Niby każdy ma pod domem samochód ale naprawdę czym innym jest podjechanie 10 kilometrów do sąsiedniej wsi a czym innym wyjazd 20 kilometrów do byłego miasta wojewódzkiego. Pamiętajmy też, że nasze lokalne społeczeństwo robi się coraz starsze i naprawdę nie dla każdego jeżdżenie samochodem jest czynnością łatwą, którą może i powinien wykonywać na długich trasach.

Jest zatem rosnąca społeczna potrzeba, która jak mamy nadzieję znajdzie zrozumienie decydentów.

Miączyn

W związku z pytaniami od Was, załączamy też obrazek z przybliżoną lokalizacją w której mógłby powstać peron przystanku Miączyn. Oczywiście nie jest to w żaden sposób zatwierdzona i jedynie słuszna opcja. Wydaje się być jednak najbardziej sensowna w obecnych uwarunkowaniach. Źródło podkładu ortofoto to Google Maps.

Mc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *