10 maja – 11 czerwca autobus zastępczy za IC Zamoyski od Hrubieszowa do Lublina. Od 5 maja nowy cennik biletów.

ZAMOYSKI ZKA 05202210 maja 2022 rozpoczną się prace przy obiektach inżynieryjnych na odcinku Krasnystaw – Zawada co spowoduje całodobowe zamknięcie linii kolejowej na tym odcinku i wprowadzenie za pociąg IC Zamoyski relacji Hrubieszów Miasto – Kołobrzeg autobusu zastępczego kursującego od Hrubieszowa do Lublina. Pociągnie to za sobą także czasową zmianę rozkładu jazdy. Remonty (i co za tym idzie także kursowanie autobusu zastępczego) trwać będzie co najmniej do 11 czerwca 2022.

Jest to niestety kolejna już tura prac na wspomnianym odcinku, prowadzonych przy całkowitym wstrzymaniu ruchu w ostatnich dwóch latach, która w rezultacie nie przynosi ani skrócenia czasu podróży ani poprawy przepustowości linii kolejowej. Czy doczekamy się jeszcze inwestycji ze środków własnych PKP PLK takich jak w roku 2010 czy 2017 gdy prace przy całkowity wstrzymaniu ruchu oznaczały wymianę nawierzchni nieraz kilkunastocentymetrowych odcinków toru i podnoszenie obowiązujących prędkości maksymalnych?

Pociąg IC Hetman z Hrubieszowa do Wrocławia kursuje cały czas bez zmian.

HETMAN 13III-4IV 12V-11VI

Od 5 maja wchodzi w życie nowy cennik biletów PKP Intercity. Najważniejszą zmianą jest to, że teraz cena biletu jest uzależniona od zapełnienia pociągu. Czyli mówiąc prościej. W dni największego zainteresowania (przed świętami, długimi weekendami itp.) bilety będą kosztować więcej niż w dni w których pasażerów podróżuje mało. Póki co w praktyce wygląda to całkiem obiecująco. Przykładowo na jutro (6 maja)  możemy nabyć bilety z Hrubieszowa do Zamościa za zaledwie 4zł (robi się ciekawie dla osób dojeżdżających często na rano do Zamościa). Do Zwierzyńca na piątkową wycieczkę pojedziemy za 12zł (czkolwiek już w na sobotę taki bilet kosztuje 19zł) a za bilet w popularnej relacji do Krakowa Głównego nalicza się w tej chwili na 6 maja cena 53,9zł czyli aż o 23zł taniej niż dotychczas. Oczywiście należy spodziewać się, że będa też relacje i dni w których niestety ceny bedą wyższę niż dotychczas. Dotyczyć to będzie głównie podróży do Warszawy lub Lublina.

ZamoscZwierzyniecKraków

Jedna myśl nt. „10 maja – 11 czerwca autobus zastępczy za IC Zamoyski od Hrubieszowa do Lublina. Od 5 maja nowy cennik biletów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *