Aktualizacja w sprawie TLK „Zamoyski”

W piątek 19 czerwca powrócił bezpośredni pociąg TLK „Zamoyski” z Hrubieszowa do Piły Głównej przez Lublin i Warszawę. Czy to oznacza, że możemy spokojnie planować wakacyjne wyjazdy? Nie do końca gdyż wedle rozkładu jazdy na Portalpasażera.pl od 3 lipca na odcinku Lublin – Hrubieszów miał by znów jeździć autobus i to całą trasę pokonywać w dość absurdalnym czasie przejazdu 3 godziny i 43 minuty :(. Z drugiej strony sprzedaż biletów na ten odcinek po 3 lipca jest zablokowana. Najlepiej zatem poczekać na dalsze komunikaty.

Pismo do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie odwołania TLK „Zamoyski” i związanych z tym utrudnień dla pasażerów to nie jedyne działania jakie podjęliśmy w tej sprawie.

Z uwagi na rażące naruszenia bezpieczeństwa podróży i praw pasażerów związane z komunikacją zastępczą o których nas informujcie wystosowaliśmy również prośbę o interwencję w tej sprawie do Urzędu Transportu kolejowego (treść w załączniku).

To nie wszystko. Słyszeliście Państwo o programie „200 przystanków prezydenckich w 5 lat”? To jeden z elementów kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/200-przystankow-prezydenckich-w-5-lat-nowy-program-kolejowy-prezydenta-dudy-96602.html  a wśród nich znalazło się kilka lokalizacji z naszej linii kolejowej Zamość – Hrubieszów. W tym przystanek w Miączynie do którego odbudowy PKP Polskie Linie Kolejowe przymierzały się już w 2018 roku ale od tamtej pory ciągle brak na to funduszy podobnie jak na dokończenie remontu odcinka Zamość – Hrubieszów. Tym bardziej szkoda byłoby likwidować połączenia na trasie na której miałby pojawić się nowe przystanki lub inwestycje w poprawę stanu torowiska.

UTK1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *