UWAGA!!! 9 czerwca zmiana rozkładu jazdy – wraca bezpośredni pociąg InterCity do Krakowa, Opola i Wrocławia!

Na stronach http://portalpasazera.pl lub http://rozklad-pkp.pl jest już dostępny wakacyjny rozkład jazdy, który obowiązywać będzie od 9 czerwca do 31 sierpnia.

Wraz z nim od 9 czerwca powraca bezpośredni pociąg z Hrubieszowa do Wrocławia przez: Stalową Wolę, Przeworsk, Rzeszów, Kraków, Częstochowę, Opole i Brzeg.

Na trasie Hrubieszów Miasto – Przeworsk będzie to samodzielny pociąg IC 23116/32116 „Hetman”, który w Przeworsku zostanie połączony z pociągiem IC 3604/6304 „Chełmoński” relacji Przemyśl – Jelenia Góra. Oznacza to, że chcąc jechać np. do Wałbrzycha czy Jeleniej Góry trzeba będzie na odcinku między Przeworskiem a Wrocławiem przemieścić się do innego wagonu w ramach jednego składu.

W związku z pracami modernizacyjnymi w węźle krakowskim pociąg jadąc w kierunku Wrocławia, omijać będzie stację Kraków Płaszów i zatrzyma się tylko na stacji Kraków Główny. W przeciwną stronę jadąc w kierunku Hrubieszowa postoje odbędą się normalnie na stacjach Kraków Główny i Kraków Płaszów.

Zestaw odnośników do pomocnych stron wklejamy w pierwszym komentarzu pod tym postem.

RJ WAKACJE 19

Niestety nie udało się kolejarzom zorganizować skomunikowania z pociągiem w kierunku Lublina i Warszawy. IC „Hetman” przyjedzie do stacji w Zawada zaledwie 6 minut po odjeździe szynobusu do Lublina skomunikowanego w Rejowcu z pociągiem Chełm – Warszawa. Natomiast na następny pociąg, czyli TLK „Zamoyski” z Zamościa do Warszawy Zachodniej, trzeba będzie czekać prawie dwie godziny, więc taka opcja podróży jest raczej tylko ciekawostką. Analogicznie wieczorem między przyjazdem  do Zawady pociągu TLK „Zamoyski” a odjazdem IC „Hetman” do Hrubieszowa przerwa wynosić będzie 57 minut zaś szynobus z Lublina przyjedzie do Zawady 19min po odjeździe IC „Hetman” do Hrubieszowa. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych zmianach rozkładu uda się to zorganizować lepiej.

2 myśli nt. „UWAGA!!! 9 czerwca zmiana rozkładu jazdy – wraca bezpośredni pociąg InterCity do Krakowa, Opola i Wrocławia!

  1. https://portalpasazera.pl/ WYSZUKIWARKA POŁĄCZEŃ i ROZKŁADY PLAKATOWE https://beta.bilkom.pl/ – INTERNETOWY KANAŁ SPRZEDAŻY BILETÓW, http://rozklad-pkp.pl/ – WYSZUKIWARKA POŁĄCZEŃ Z MOŻLIWOŚCIĄ ZAKUPU, https://www.intercity.pl/…/wyszukiwarka-polaczen.html – WYSZUKIWARKA POŁĄCZEŃ Z MOŻLIWOŚCIĄ ZAKUPU,
    https://www.intercity.pl/pl/dokumenty/Cennik/Tabele%20Biletu%20Taniomiastowego%20od%2022%20marca%202019.pdf – LISTA WYBRANYCH RELACJI NA ODCINKU HRUBIESZÓW – RZESZÓW NA KTORYCH MOŻEMY POJECHAĆ TANIEJ
    https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/reklamacje-i-skargi/podstawowe-informacje-na-temat-rozpatrywania-skarg,-reklamacji-i-wnioskow.html INFORMACJE NA TEMAT PROCEDURY REKLAMACJI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *